С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Любимата каша на бебето

Кашите заемат почетно място сред храните, с които предстои да се запознае...

Любимото лятно изкушение – СЛАДОЛЕДЪТ!

И за малки, и за големи сладоледът е найпредпочитаното и най-разхлаждащо...

Апендицит при децата

От апендицит страдат хора в различни възрасти, но възпалението се среща...

9 начина да се сближиш с бебето преди раждането му

Бременна си и вълненията не спират. С времето коремчето расте, а ти все повече...

Последно посещение: Дата и час: Нед Авг 18, 2019 10:09 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 49 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Апр 06, 2009 3:35 am 

temenujka написа:
Какво да ви кажа, все същата е. няма управия този човек. Казва ми че ме бил обичал....... бла бла бла. Но, не се държи доббре с големия ми син. На моменти когато реши е много свестен, но в повечето време не е. Иска от мен да накарам сина ми да не иска да ходи при баща си. Казва: "аз какъв съм му като той все ходи там". Какво да му кажа, какво да направя? Чуствам се напълно безпомощна. Дори се дразни, че бившия ми иска да купува апартамент на детето. Все едно, че той ще му купи. Сега едно от последните глупости които ръси е защо съм била купила на него мартеница от 60 ст., а на бебо от 10ст., всяка вечер все нещо не му е угодно. А детето ми е много добричко постоянно го търси въпреки тези простотии. Все още е наивничко и не разбира. Но, като му се кара ме пита защо го прави. Не го разбирам, комплекси ли има някакви какво е ........Ако имах жилище или пари за квартира веднага щях да си хвана пътя и да си гледам децата спокойно. Но, за сега съм вързана и ще изчакам докато дръпне малко малкия и ще видя на къде ще хващам. Върти ми се една идея в главата, но е почти не усъществима или поне ще е трудно да стане.
След като бившият ти иска да купи апартамент на детето, остави го да го направи. Все пак така осигурява детето си. И ако има възможност да отидеш с двете деца в това жилище го направи. От страни всеки ти казва да го оставиш да си вземеш децата и да бягаш. Но това е най - доброто за теб и децата. След като той така се държи с детето си помисли като порасне вашето дете как ще го настойва срещу батко му. И каква омара ще има между двете ти деца. Аз съм виждала омараза между двама братя и е нещо ужасно и като се има предвид, че са от едни родители. Не позволявай децата ти да се научат да мразят преди да са се научили да обичат. Мисли само и единсвено за тях, защото те са истинското ти щастие. Мъже много, но децата те са единствени и незаменими.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Апр 06, 2009 3:22 pm 
фурия
Аватар

Да, мног истина има в думите, които про4етох!Всяка промяна е трудна, но не непостижима!Замисли се върху думите на вси4кини, моля те заради де4ицата ти!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 16, 2009 3:11 pm 
любопитко
Аватар

Всички сме с теб Теменужка!Не се предавай! :thumbsup:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 24, 2009 11:45 pm 

Благодаря на всички за подкрепата! Говорих с майката на мъжа ми за проблема и има някаква промяна в държанието му. Държи се доста по-добре. Дори и сам ходи и му купува играчки, сладолед и т.н. Дано да продължава така и не е нещо временно. Малкия порасна и постоянно го изправя на нокти, и май разбира вече какво е да си родител, и как трябва да се държи. А аз като го гледам малчо какъв е..........мале, мале........ще му се качва на главата. Ама нека. :roll:
Пак ви благодаря. Вдъхнахте ми сили и кураж, че както се бях отчаяла.......

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 25, 2009 12:49 am 
фурия
Аватар

Това е добра новина,temenujka.От сърце ви желая само хубави неща в семейството и много усмивки. :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 25, 2009 3:47 pm 
фурия
Аватар

И аз се радвам за теб!!!!!Дано нещата стават все по-добре.Много щастие и късмет!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 28, 2009 9:52 pm 
фурия
Аватар

Чета, чета и се натъжих. Радвам се, че има истории с добър край.
Много е важно човек да има семейство, което го подкрепя. Сами, малко хора успяват да се погрижат за себе си.
Теменужке, мила, ти от кой град си, от кой век си? Разбирам те прекрасно. Много ми е тъжно, за това, което преживяваш. Но какъв е този срам. За какво? Нашите баби са имали такъв срам. Не искам да те натоварвам с този пост, само ми се иска да се огледаш и да видиш света, в който живееш. Никой не знае кое е правилното решение за теб. Може наистина мъжът ти да има нужда просто от вразумяване. Хората не се раждат родители. Пожелавам ти всичко да се нареди и да си спокойна. Но не се срамувай да търсиш помощ от близки и познати. Какво пък, не се е получило при теб сега. Не си първата, нито ще си последната.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 03, 2010 4:09 pm 
Аватар

Не намерих тема за разведени, които живеят с ергени и за това реших да се разпиша тук и да видя как се чувства другата страна. Аз от година и нещо съм разделена с бившия си мъж, а от 2 месеца сме офицялно разведени. Сега живея със страхотен мъж, който явно ми е бил късмета, но не мога да крия, че понякога се чудя, дали това, че някога съм била женена не му пречи. Той казва, че всичко е наред и наистина всичко върви чудесно, сега чакаме и бебе.
Та мислих си по въпроса, че на човек му се случва да сгреши и е добре, че има хора, които ни дават втори шанс
:give_flowers:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие: :)
МнениеПубликувано на: Пон Дек 06, 2010 11:56 am 

Ние също сме от отбора на разведените(и двамата).За сега се разбираме много,помагаме си,обича ме се,всичко е ок.От 6 месеца си имаме и прекрасно момиченце.Аз имам дъщеря,която той много уважава,а и тя него.Разбират се перфектно.Той има син,но за съжаление майка му не го допуска до нас(на 7 годинки е)
,особенно до мен.Макар,че в началото като идваше се разбирах ме,играех ме и т.н.Но детето е "навито"да е против нас(дори и срещу баща си).Колкото и да исках да го приема,не ми дадоха този шанс.Моите родите ли го приеха много добре.Е,имат си и те страх,все пак знаят как страдах преди,неискат да се повтори.Майка му,сестра му също ме приеха добре.До този момент отнощенията ни са супер.За сега няма ме брак.Още умувам дали да се съглася да подпиша,защото той иска.Иска да бъдем законно семейство.А аз искам само да се разбираме,вярваме,да се обича ме.Но всичко е на късмет и в божиите ръце.Каквото ни е писано ,това ще е.А това ,че съм имала 1 брак,ми е малко в плюс за втория.Взела съм си поука!!!

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Мар 26, 2012 1:12 pm 
Аватар

много интересна тема аз се намирам в същото положение живея насемеини начела с разведен мъж те всъщност не са били женени но така де. За мен беше много трудно в началото да свикна с това че тои има дете а аз с бившата му жена не се разбирам направо не мога да я понасям чесно казано като звънне и направо незнам какво ми става.сега очакваме бебенце и се надявам нещата да се поуспокоят поне за мен защото нашата история е малко сложна при нас

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 29, 2012 8:50 pm 
Аватар

моля ви ако има някои които чете тази тема да ми пише защото имам страшна нужда да поговориа с някои а ниама с кого и да ми даде ниакакъв савет защото вече не знам какво да правя

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Мар 30, 2012 1:06 pm 
фурия
Аватар

Привет!!!
Аз чета темата, но нямам много време за писане, а и незная дали съм компетентна. При мен децата от предишни връзки са две, но едното аз го отглеждам и то си е мое дете. Другото е далеч от нас, но мъжа ми естествено не спира да мисли за него.
Моя съвет е - МНОГО ТЪРПЕНИЕ и разбирателство. Детето на мъжа ти няма да изчезне никога, той винаги ще го обича, независимо от това което се е случило с майката на това дете. Научи се да го приемаш, да разбираш, че това все пак е едно дете и то като всяко е наранено, от факта че родителите му не са заедно. Никой не те кара да го обичаш, но трябва да приемеш, да си спокойно с него, да не мислиш само за себе си и чувствата си. Много е трудно това, което ти казвам, трябва време, но вече приела мъжа си, ще приемеш и това, което върви рака за ръка с него.Ако си на мястото на бившата му, няма ли да искаш детето ти да е близо до баща си. Относно бившата......там е много по-сложно, но пк не е нужно да я приемаш. Аз вече го приемам много спокойно, но и съпругът ми много помага за това. Според мен трябва да приеме фактите, реалността, защото това би могло да погуби връзката ти. Винаги нещо може да се промени, но трябва да става с любов и да не поставяш мъжа си пред избора"аз" или "те".
Пише , днес цял ден съм на линия....детенцето ми е болно и сме вкъщи.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 02, 2012 2:21 pm 

marinelarr написа:
много интересна тема аз се намирам в същото положение живея насемеини начела с разведен мъж те всъщност не са били женени но така де. За мен беше много трудно в началото да свикна с това че тои има дете а аз с бившата му жена не се разбирам направо не мога да я понасям чесно казано като звънне и направо незнам какво ми става.сега очакваме бебенце и се надявам нещата да се поуспокоят поне за мен защото нашата история е малко сложна при нас

Найстина ти трябва ужасно много търпение.Гледай ти и мъжът до теб да сте добре,да се разбирате.Аз три години се боря с това,но вече съм оставила нещата да се случат от самосебеси.Лошото е че децата не са виновни а страдат най-много.Горе главата.Аз следвам максимата "Господ забавя,но не забравя"

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 18, 2012 3:23 pm 
Аватар

здравейте аз след доста време отговарям но ме беше грабнала работата и нямах време да влизам. Благодаря за отговора аз съм на същи принцип "Господ забавя но не забравя"но понякога ме хващат нервите и трябва да направя нещо иначе имам чуството, че всичко ми се изплъзва а и сега нали чакаме бебе и бившата му жена вече разбра и се почнаха едни злобни съобщения едни заплахи и се старая да не обръщам внимание но имам чуството, че някой ен ще ми писне и ще помета с нея меко казано защото аз търпя и мълча до едно време после ми писва и тогава просто не отговарям на кого какво може да се случи

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 19, 2012 9:27 am 
фурия
Аватар

Да, много е неприятно по този начин. Аз също преживях гнева на бившата, когато разбра че съм бременна. До този момент дори не даваше на мъжа ми да вижда сина им, а в следващия миг, реши че трябва да отвори сърцето му за баща му. Искаше срещи насаме само тримата. И това се , че случи точно като разбра, че чакаме бебе. След това разбрах, че аз съм причината те да се разделят, била съм любовница, откраднала съм го и т.н. След това дойде етапа, в който започна да ми пише съобщения, в които ми обясняваше колко лош и егоистичен е той, как не го виждам в момента, но ще го разбера. Сега сме в много по-добри отношения, защото не общуваме, а и тя е в чужбина. Отделно мъжа ми си мечтае за едно голямо щастливо семейство, нещо което и тя и аз не искаме. Нямам против връзката му с нея и сина им, но не искам да ставам част от голямо "щастливо" семейство. Отделно и двете не го искаме, за мен това ще е допълнително натоварване, излишно.
Трудно е мила, но така е не само в случаите когато има бивши и деца, така че горе глава и гледай да си щастлива, избягвай контакта с бившата щом се натоварваш!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 49 мнения ]  Модератор: galka2 Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]