С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Есен е. Как да обличаме детето?

Дните са още слънчеви и топли и ти, и детето излизате по къс ръкав. Но в мига,...

Къде трябва да спи бебето?

За много хора поставянето на бебето във вашето легло или е „неправилно“ или...

Да спестим място - бюро и легло, 2 в 1

Спестете място в детската стая като изберете подобна мебел. Бюро и легло, 2 в 1...

Децата са най-непослушни между 4 и 7 години

Родителите трябва да се справят с непокорството на детето, поне докато не мине...

Последно посещение: Дата и час: Сря Окт 21, 2020 1:36 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 90 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 02, 2009 2:28 am 
фурия
Аватар

......

Последна промяна harmony на Пон Сеп 27, 2010 10:37 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 10, 2009 11:51 pm 
прохождащ
Аватар

Аз Дая я усетих доста късно.Някъде към средата на петия месец (18 седмица)Беше като пърхане на пеперуда или по-скоро като мърдане на попова лъжичка :lol: Беше много приятно но не бях сигурна дали е бебето, но после много скоро пак се повтори и от тогава не се спря.Риташе ме до последния ден и не кротуваше за повече от 3-4 часа.Най активна ставаше когато сядах или лягах да си почина.А ако хапнех нещо сладко ставаше още по-активна.сега ще видя кога ще усетя бебчо :D Казват че при втората бременност се усещат по-рано защото майките знаят за какво да се ослушват.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 04, 2010 11:15 am 

и аз да се изкажа по темата :D с първа бременност съм и усетих доста рано нашия юнак. може би към 15-16седмица вече "пърхаше" из коремчето ,а сега в момента си е бая подритване(най - приятното усещане)

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 12, 2010 11:11 pm 
прохождащ

аз усетих моето мъниче към края на 4-я месец.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 14, 2010 2:41 pm 

v na4aloto na 5 mesec

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 28, 2010 1:44 pm 
Аватар

Здравейте!
Аз съм вече в средата на 19г.с. и все още не съм усетила бебчо! Нямам търпение вече, всеки ден очаквам да го почуствам, дали ще го разпозная? :roll:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 28, 2010 1:59 pm 
фурия
Аватар

Първо да те поздравя за бебчо :D
Не се притеснявай, ще го разпознаеш!!! Специфично усещане е, няма как да го сбъркаш, не се притеснявай!!!
Лек допир, "побутване", "пърхане" много определения може да има- всеки си го нарича по различен начин
Успех, леко бременеене и... пиши каквото те вълнува
:happiness: :flowerpink:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 04, 2010 3:13 pm 
Аватар

Благодаря! Сравнително леко бременея - не мога да се оплача.
:lol: Все още нищо не усещам, може би е рано да се притеснявам, но все ме гложди нещо, макар всички изследвания до сега да са с добър резултат. Струва ми се, че всички са почуствали движенията още в 5 месец , а аз другата седмица влизам в 6 и все още нищо. Дано притесненията ми да се окажат напразни за пореден път. :roll:

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 05, 2010 4:00 pm 
любопитко
Аватар

аз усетих бебо в 4 месец

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 06, 2010 3:28 pm 
Аватар

Здравейте милички мами,
Аз сам в 18 г.с. и моя Бебок го усетих преди около 2 седмици.
Усещането е като леко едвам доловимо къркорене в корема там където е бебка, както и леко издуване на същото място отново там.
Преди около 3-4 дни в продалжение на 2 дни беше голяма борба, ритане,
бутане и уздуване от време на време. Днес сутринта се събудих към 10:00 и то стана на едно с мен и сега си се бутаме. Много е приятно :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 08, 2010 6:29 pm 
Аватар

ох, да! разбира се, че го усещам вече - колко съм заблудена. усещам го вече цяла седмица, но не бях убедена, че е това - все си мислих, че си въобразявам. след последното мнение, което прочетох вече съм 100 % сигурна, че това е моето бебче. описанията абсолютно отговарят и на моите усещания :))) вече съм спокойна! :heartbeat:

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 22, 2010 12:14 am 
прохождащ

Аз усетих бебо в края на 4-я месец.Беше като мусколен спазъм,но приятен и леко гъдели4кащ,който премина през корема ми.Незабравимо усещане :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Апр 08, 2010 9:13 pm 
Аватар

При мен беше в началото на петия месец като побутване. Беше ми някак си странно, не знам защо. :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 10, 2010 4:13 pm 
Аватар

Аз го усетих точно като навърших 16та седмица.Като побутване отвътре,местене навсякъде в коремчето,но само вечер при лягане по гръб..Понякога с подуване в различните части на корема!Явно бебчето се мести :D Усещането е страхотно :hearts:
И въпреки че и на мен доки ми каза,че като първескиня трябва да го усетя едва в 20та седмица,аз си го усетих бебчето в 16та.Като казах на док,той реши че това са газове и не ми повярва.Уви,съвсем скоро се доказа че си е точно бебето.Така че момичета не вярвайте на статистиките,а на своите усещания :wink: А сега вече в напредналите седмици е много осезаемо всяко едно движение на бебка :D

Последна промяна bubata на Нед Юли 11, 2010 9:02 am, променена общо 3 пъти

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юли 11, 2010 12:46 am 
фурия
Аватар

От няколко дена,предимно вечер имам чувството,че усещам движение на бебето.В 16та седмица съм.Мислех си дали ми се струва или не...
Намерих това:
"При първа бременност повечето жени усещат първите движения на бебето между 20-ата и 22-рата гестационна седмица (г.с.), а при втора бременност – между 16-ата и 18-ата г.с.
# Грубо пресметнато, след 28-ата г.с. бебето трябва да се размърдва поне десет пъти на всеки 12 часа.
# Някои бебета са доста по-буйни, други са по-лениви. Ако сте от бременните, които смятат, че не усещат движенията на бебето, имате нужда от по-често наблюдение от акушерката. Така ще сте спокойна, че всичко е наред.
# Обикновено бебето се движи повече, когато майката преживява стрес или е развълнувана и изнервена. В такива случаи организмът й освобождава адреналин, който преминава през плацентата и стига до плода. Ако се чувствате напрегната или ядосана, а бебето започне да се движи и да рита силно, легнете и се отпуснете.
# Заблуда е, че бебето се успокоява и спира да мърда непосредствено преди да започне родилният процес. Ако не усещате движения на бебето, веднага уведомете вашия акушер-гинеколог или акушерката. "

от форума Мамита-БГ

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 90 мнения ]  Модератор: pepinceto2 Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]