С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Есен е. Как да обличаме детето?

Дните са още слънчеви и топли и ти, и детето излизате по къс ръкав. Но в мига,...

Къде трябва да спи бебето?

За много хора поставянето на бебето във вашето легло или е „неправилно“ или...

Да спестим място - бюро и легло, 2 в 1

Спестете място в детската стая като изберете подобна мебел. Бюро и легло, 2 в 1...

Децата са най-непослушни между 4 и 7 години

Родителите трябва да се справят с непокорството на детето, поне докато не мине...

Последно посещение: Дата и час: Сря Окт 21, 2020 1:25 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Юни 14, 2011 5:47 pm 
Аватар

Здравейте, настоящи и бъдещи мами!Днес разбрах, че съм бременна, все още не съм ходила на лекар, но се надявам всичко да е нормално (т.е. да не е извънматочна бременност и т.н.) Това, което ме притесни е фактът, че имаме аквариум с декоративни рибки и то доста голям, а съм чувала, че те са преносители на много болести и са по-вредни дори от котките :( Предполагам, че лекарката ще ми каже дали да ги махнем, но искам и мнение от вас, сблъсквали ли сте с такъв фактор?[/b]

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 27, 2011 6:56 pm 
фурия
Аватар

И ние гледаме рибки,но акушерката каза,не е проблем.Но ти не бъркай в аквариума да им чистиш,само им се радвай,нека някой друг поеме грижата за тях.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие: viola
МнениеПубликувано на: Сря Юни 29, 2011 10:18 pm 
любопитко

Аз също имам декоративни рибки и съм бременна.Чистя им и така ще си остане-просто мъжо отказва да им чисти.Е мия си ръцете по няколко пъти.И сега не се престаравам с чистенето на аквариума и им чистя 1 път на 2 седмици.

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие: Re: viola
МнениеПубликувано на: Чет Юни 30, 2011 12:59 am 
фурия
Аватар

viola написа:
Аз също имам декоративни рибки и съм бременна.Чистя им и така ще си остане-просто мъжо отказва да им чисти.Е мия си ръцете по няколко пъти.И сега не се престаравам с чистенето на аквариума и им чистя 1 път на 2 седмици.

Колко литра е аквариума?
При един сравнително добре оборудван аквариум може и по-рядко да чистиш.Казват веднъж месечно,при нас отначало беше месечно,ама сега нещо ги пренебрегваме рибките...

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие: viola
МнениеПубликувано на: Чет Юни 30, 2011 10:08 am 
любопитко

Ами сигурно е 30 литра,но е стар и тежък.Той мъжът ми го носи-аз само почиствам и сменям водата.Скоро нов няма да видя(пък той се надява да ми омръзне и да се откажа) :D .Финансите не са добре,пък догодина ми се ще да направим грубите неща по апартамента(плюс банята и тоалетната),та да остане само обзавеждането.Ако след ремонта се оправим и не ми омръзнат мисля да купя 1 аквариум като вашия,Или.дотогава ще купя грунд за дънотои маркуч,че да го чистя по лесно и веднъж месечно и така.

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Юли 10, 2011 4:33 pm 

Здравейте!
Аз съм доста нова във форума а и за сега малко бременна, но за рибките съм се поинтересувала повечко. Ние си имаме 100 литров аквариум, но проблема не са самите рибки или изпражненията им а храната. Frezia ако храните с Чернодробна или Дафния (водна бълха) изхвърли ги. Освен че могат да навредят на детето, предизвикват и алергии. Попитай в зоомагазина с каква можеш да ги замениш.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 07, 2011 5:02 pm 
Аватар

desislawa88, нашия аквариум е 160л и храним рибките с т.нар. люспи, но не съм сигурна какво съдържат. Аз за жалост вече не ги храня /а толкова им се радвам/ и се доближавам най много на половин метър до аквариума :)
До Виола, може и грешно да съм те разбрала, но май сменяш изцяло водата?Ако е така и все още се грижиш за рибките ти казвам, че се сменя само 30-50% от водата, цялата смяна е абсолютен стрес за милите животинки.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 12, 2011 8:57 pm 

Където и да съм питала са ми казали че люспите не пречат. [/b]

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ]  Модератор: pepinceto2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]