С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Уроци по семеен мениджмънт

Съпругът: „Тук пак ли е паднала бомба?” Жената: „По-добре си мълчи! Ти никога...

Хемангиоми при бебето

Опасни ли са хемангиомите за здравето на детето?

Плетени детски шапки - 50 модела

Подбрахме за вас 50 модела плетени детски шапки за студените дни.

Как да изберем термометър?

Може би си раздвоена – дали бързината, или точността е по-важната, когато...

Последно посещение: Дата и час: Нед Окт 25, 2020 2:13 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 42 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 22, 2009 6:34 am 
любопитко
Аватар

имах подготвителни контракции още 20 дни преди да родя не съм ходила в болница тогава просто седях в кащи много уплашена и чаках да видия дали ще спрат и те наистина сприаха пак и знам че подготвителните контракции никога не са на еднакъв интервал по това се различават от истинските

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 22, 2009 8:18 am 
фурия
Аватар

аз също имах корема ми силно се стягаше и чужстжах лека болка дори
започнаха още от 7 месец

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 22, 2009 10:45 am 

аз имах такива контракции още от началото за това ми изписха хапчета.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 22, 2009 11:02 am 
фурия
Аватар

simeonovi написа:
имах подготвителни контракции още 20 дни преди да родя не съм ходила в болница тогава просто седях в кащи много уплашена и чаках да видия дали ще спрат и те наистина сприаха пак и знам че подготвителните контракции никога не са на еднакъв интервал по това се различават от истинските

Друго нещо, което ги различава от истинските е това, че не са болезнени.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 22, 2009 12:32 pm 
фурия
Аватар

немога да се съглася че не са болезнени лично аз чувствах лека болка но може при всеки да е различно

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 22, 2009 1:28 pm 

мойте бяха леко болезнеени като преди цикал и корема ми се втвърдяваше малко за разлика от сега, понякога се чудя как ще рзлича истинските от фълшивите :?:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 22, 2009 1:35 pm 
бърборко
Аватар

различават се, повярвай! подготвителните са по кратки като продължителност, по-слабички и не са на равни интервали. същинските контракции започват примерно през час, на 30 мин.,и така постепенно времето м/у 2 к-ции се скъсява, а болката се усилва

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 22, 2009 1:48 pm 
фурия
Аватар

Ето малко инфо за тези контракции:
"Освен периодичното стягане на матката 3-4 седмици преди раждането може да почувствате периодични контракции, които се наричат подготвителни. Те не водят до родова дейност. Наричат ги подготвителни контракции на Бракстън-Хикс. Това са така наречените фалшиви контракции, които са често срещано нормално явление. Матката просто се подготвя за действителната бъдеща “работа”. Те са безболезнени и нередовни. Подготвителните контракции може да се появяват през 7-10 минути (понякога през 4-5) и да продължат 2-3 часа, а след това за затихнат. Те нямат системен характер, рядко са съпроводени от болки в кръста и ниско в корема. Подготвителни контракции в повечето случаи усещат жените, които вече са раждали и са много внимателни към всичко, което се случва с тях. Да се справите с тези неприятни усещания помага топлата вана. Ако постоите във ваната при поносима температура от 20 минути до 1 час, контракциите утихват съвсем или се появяват по-рядко, като интензитетът им е значително по-малък."
сп. "Моето бебе и аз"

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Май 23, 2009 12:04 am 
прохождащ
Аватар

и аз не знам какви са тия подготвителни контракции. Аз бях определена за 16 маи на 12 отидох на консултация и лекаря ми каза веднага да отивам в болницата защото околоплодните води намалявали и плода страдал нямах нито болки нито нищо даже щях да ходя на кафе с една приятелка след консултацията. Отидох в болницата а тях ги домарзя и ме оставиха за другия ден. На 13-ти в 7 часа ми пукнаха водите и до 12 часа нищо ми нямаше. След това ме хванаха ужасните болки коите почти всичкки познавате и в 14:25 вече бях родила.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 02, 2010 5:02 pm 
прохождащ

аз имах от 7 месец.при мене ми се втвърдяваше корема.аз в началото си мислех че бебо се обръща,но като ходих на ехограв точно тогава ми се втвърди корема и доктора каза,че е контракция.трябваше да си почивам повече,да не започнат да зачещяват,че трябваше да ме вкарат в болница

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 04, 2010 8:09 pm 
любопитко
Аватар

Аз не съм имала подготвителни контракции.Бях в началото на деветия месец,като получих контракции и си помислих,че са подготвителни,но се оказа,че ще раждам. :0808:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Апр 08, 2010 9:22 pm 
Аватар

tzveti7 написа:
1 ден преди да родя имах подготвителни контракции,започна лекичко докато не стана така че не можех да ходя-трябваше да се спирам за по малко като ходя :)

И при мен беше така. :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 42 мнения ]  Модератор: pepinceto2 Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]