С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Есен е. Как да обличаме детето?

Дните са още слънчеви и топли и ти, и детето излизате по къс ръкав. Но в мига,...

Къде трябва да спи бебето?

За много хора поставянето на бебето във вашето легло или е „неправилно“ или...

Да спестим място - бюро и легло, 2 в 1

Спестете място в детската стая като изберете подобна мебел. Бюро и легло, 2 в 1...

Децата са най-непослушни между 4 и 7 години

Родителите трябва да се справят с непокорството на детето, поне докато не мине...

Последно посещение: Дата и час: Сря Окт 21, 2020 1:37 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 66 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 06, 2009 12:59 am 
Аватар

Не съм имала следродилна депресия, а и да съм имала не сам я усетила покрай маника :lol: !!!

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 16, 2009 12:56 pm 

относно следродилната депресия мнението ми е ,че ни би следвало да се омаловажава този проблем.Аз изпаднах в такова състояние след първото си раждане в продължение на 5 месеца и не съм сигурна дали щях да се оправя ако не бяха до мен родителите ми и съпруга ми.Ако някой се интересува в по-големи детайли мога да му обясня какво преживях-един огромен ад , но накратко оказа се , че ми е изчерпан СЕРОТОНИНА, а това най-общо е хормона на спокойствието, т.е. с две думи е била нарушена биохимията в организма ми

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 16, 2009 1:06 pm 

да

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Яну 17, 2009 7:53 pm 
бърборко
Аватар

Аз имах и беше много тежко! Бяхме разделени с мъжа ми заради работата му и май това влоши нещата! Още си спомням как плачех от нищо и особено като погледнех бебо! Смесваха се чувсва на радост и тъга, страх и безпомощност!Усещах че някакво неприятно чувство на мъка ми пречеше да се израдвам на бебчо! А може всичко да е било от много емоций и радост!Незнам но ми беше тежко първите 2 месеца!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Яну 17, 2009 11:38 pm 
фурия
Аватар

Az ne soetih podobno ne6to, iam6e izvestna prevazbuda, no do tolkova.Bjah uverena kato nikoga v deistviata si, a i malkata Velinka be6e izklju4itelno poslu6na parvite 2-3 meseza i ne me obezpokoiava6e s ni6to, prosto malak angel.Problemite mi s neja zapo4naha sega kato zapo4na da osaznava zaobikalja6tia ja svjat!A ti Svtele parvona4alno v Pleven li si be6e, ta ste bili razdeleni?

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 18, 2009 12:03 am 
бърборко
Аватар

tanjuk написа:
Az ne soetih podobno ne6to, iam6e izvestna prevazbuda, no do tolkova.Bjah uverena kato nikoga v deistviata si, a i malkata Velinka be6e izklju4itelno poslu6na parvite 2-3 meseza i ne me obezpokoiava6e s ni6to, prosto malak angel.Problemite mi s neja zapo4naha sega kato zapo4na da osaznava zaobikalja6tia ja svjat!A ti Svtele parvona4alno v Pleven li si be6e, ta ste bili razdeleni?

Да Танче, бях в Плевен а той във Варна на работа! Ради също е много спокойно бебе и за това съжалявах най- вече! Нямах проблеми с него но вместо да му се радвам аз се чувствах депресирана доста време !Когато останахме заедно тримата всичко се оправи но си мисля че хормоните също имаха пръст в тази работа, не беше само заради разстоянието което ни делеше!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 18, 2009 10:47 am 
фурия
Аватар

Vajnoto e , 4e vsi4ko ve4e e minalo. I ednoto ot momi4etata v stajata mi v rodilnoto otdelenie be6e silno depresirana, tja zareva o6tena 2-a den sled kato rodi i sas salzi si tragna.Mislja, 4e ja izbivaha i njakakvi komlexi, za6toto bebeto i ka4va6e nai-malko na den i ne se nau4ava6e da su4e i t.n.Tja uve6tava6e da6terja si, 4e sled mesez 6tjala da e nai-goljama ot bebebtata ni!?!Do tozimoment az ne bjah vijdala podobno javlenie i ja gledah mnogo stranno.No vseki izjivjava momenta po razli4en na4in i hormonite naistina sa vinovni za sastojanieto ni.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 23, 2009 5:57 am 
Нямах време да изпадам в депресия :wink: Тя мен май ме е хванала чак сега със закъснение-всичко и всички ме дразнят/разбира се не просто ей така безпричинно/или по-скоро съм адски изнервена от липсата на сън,пък и съгласете се не е много приятно всеки ден да те събуждат с врява и кавги от съседната стая/свекито се кара на внуците,те са при нас/ или блъскането на врати,шкафове и тракането на чинии...и не само мен ами и малкия,после цял ден е крив...вярвайте понякога съм скачала от леглото и съм плакала от нерви,но хората като не възприемат какво им се казва по 100 пъти казаното...после и аз съм като :raincloud:и по цялден ме боли глава,ама иди им обяснявай...

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 23, 2009 10:10 am 
фурия
Аватар

vesity написа:
Нямах време да изпадам в депресия :wink: Тя мен май ме е хванала чак сега със закъснение-всичко и всички ме дразнят/разбира се не просто ей така безпричинно/или по-скоро съм адски изнервена от липсата на сън,пък и съгласете се не е много приятно всеки ден да те събуждат с врява и кавги от съседната стая/свекито се кара на внуците,те са при нас/ или блъскането на врати,шкафове и тракането на чинии...и не само мен ами и малкия,после цял ден е крив...вярвайте понякога съм скачала от леглото и съм плакала от нерви,но хората като не възприемат какво им се казва по 100 пъти казаното...после и аз съм като :raincloud:и по цялден ме боли глава,ама иди им обяснявай...

Ей лошо, защо не се съобразяват тези хора.Ако ме будят така всеки ден ще се изнеса от вкъщи, отишла съм си при мама понеза 1 седмица.А съпругът ти не може ли да поговори с майка си!Ох, направо аз се ядосах като про4етох тези редове.До 5 месец на велинка и аз живях със свекърва ми и при неа оставяха и от другите внуци, но не съм ги 4ула, така се стараеше да се наспим!Намери решение, 4е безсънието е жестока работа и аз го боря ве4е 2 месеца, но тези зъбки......

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 23, 2009 4:47 pm 
фурия
Аватар

Наистина това е направо ужасно, моята свекърва като е тук, не ми създава проблеми, защото вратите добре изолират и не се чува иначе е същото. Тя всяка сутрин пържи някакви работи за закуска, другият е внук е при нас.

Но вечер е проблем, тя не ляга рано, навсякъде свети, някой в повечето случаи ни е на гости, как за спи малката, като вкъщи непрекъснато има някакво движение. Говорят си високо, закачат я, като не оставяш дете на което му се спи на мира и тя се разсънва. Това наистина много ме дразнеше.

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 23, 2009 7:40 pm 
И той се е карал,ама никой не чува.Понеже малкия заспива чак сутрин към 7-7.30ч.,тя изпраща внуците на училище и си върши нейната работа.Добре,ама аз като стоя до сутринта това означава ли,че и аз трябва да правя така,че да не могат да спат,а не да стъпвам на пръсти едва ли не.Вчера като заяви-ми много ми се приспа и легнах/дъщеря и се връща от Германия и ставаме 8 човека/,не издържах...ааааа,ами аз кво да кажа,като спа по 3-4 часа,еми не ми стигат,кво да направя.Айде да не натоварвам форума с моите проблеми,ама наистина съм бясна и нямам сили да си гледам детето.И както залитам едва ли не,ако изтърва детето кой ми е виновен-сама съм си виновна.И като каже-аууу,неска удари г....за в тавана...т.е,че много съм спала,а дали е така само аз си знам.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 23, 2009 8:12 pm 
фурия
Аватар

Ох, ама вие сте много хора на едно място.Гледай те да се отделите колкото може по-бързо, така винаги всеки ще си е прав за себе си и в края на крайщата ще си хабиш нервите!Знам 4е не винаги можеш да си позволиш да живееш отделно, но преценете преоритетите си, като спокойствието ти като майка е най-важно, децата усещат вси4ко!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 24, 2009 1:11 am 
любопитко
Аватар

Аз имах такъв период, беше много гадно. Изживях тежко факта, че не мога да кърмя детето си, имаше моменти, когато съм се чувствала непълноценна, но с времето и покрай грижите, това отминава. Добре, че беше мъжа ми до мен, че да ме подкрепи.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 25, 2009 8:15 am 
любопитко
Аватар

az izpadnah v mnogo silna sledrodilna depresiq,dori pomislih za konsultaciq s lekar,no v posledstvie otmina bez namesa

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 25, 2009 10:30 am 
Аватар

Следродилна треска и после депресия всичко ми мина през главата. Първите две седмици нонстоп имаше някоя баба при нас с малкия. Мъжа ми явно беше много объркан след раждането, че 3 седмици не остана нито една вечер да спи при нас идваше да ни види за малко и хукваше. При такива обстоятелства как да не изпаднеш в депресия. Сериозно се бях замислила за развод. Дори една вечер си изпуснах гнева пред майка му и тя вместо да ме успокои взе да ми ги приказва едни. Как не я изгонох незнам. Сега заради този разговор с нея с мъжа ми честичко се караме, а аз все още настъхвам като каже че ще идва да види детето след посятата омраза у мен към нея. Дали не мога да й простя защото още ме държи депресията незнам.
Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 66 мнения ]  Модератор: arabela Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]