С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Уроци по семеен мениджмънт

Съпругът: „Тук пак ли е паднала бомба?” Жената: „По-добре си мълчи! Ти никога...

Хемангиоми при бебето

Опасни ли са хемангиомите за здравето на детето?

Плетени детски шапки - 50 модела

Подбрахме за вас 50 модела плетени детски шапки за студените дни.

Как да изберем термометър?

Може би си раздвоена – дали бързината, или точността е по-важната, когато...

Последно посещение: Дата и час: Нед Окт 25, 2020 2:06 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Мар 03, 2010 11:41 am 
Аватар

Момичета, кажете нещо за ДИРИЖИРАНОТО РАЖДАНЕ?
Кога се прилага Дирижирано раждане?
Какво представлява то?
Аз имам медицински показания за секцио /заради очите/, но ми се струва, че дирижираното раждане също е някакъв вариант за раждане без напъни,...но може и да греша.
Има ли мами, които са раждали дирижирано по медицински причини??? Моля, споделете вашите впечатления.
Как Ви се струва това раждане?
Имаше ли усложнения при него?
Бързо ли протече?
:?:
:angel:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 03, 2010 6:28 pm 
прохождащ
Аватар

Мила, дирижираното раждане е предизвикано раждане. Не е вярно, че няма напъни и болка. Може са се каже, че аз родих така от части. Когато отидох да раждам имах само 4 см разкритие. Сложиха ми система окситоцин и се започнаха адските контракции, спукаха ми мехура и когато получих пълно разкритие за нула време се роди бебко, но след доста силни напъни. Друг вариант е да предизвикат раждането с хапче, но нямам наблюдения върху това. Не съм искала упойка.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 04, 2010 5:39 pm 
фурия
Аватар

да.... вярно е напълно, че дирижираното раждане, както е казала DidkoYoki е предизвикано. То се използва в доста голям процент от случаите, и си има своите предимства... Разбирам те, ч етърсиш начин да родиш по нормален начин, но в интерес на твоята безопасност секциото е най- добрия вариант... Не се разстройвай от този факт :D мисли за сладурчето....

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 04, 2010 10:37 pm 
бърборко

Повечето болнични раждания в България могат да се нарекат дирижирани.
Това значи, че влизайки да ражда раждащата жена няма право на избор. Ако е избрала лекар, примерно, той решава има ли нужда от система окситоцин, кога и колко, той казва кога да напъва и колко, той решава ще прави ли епизиотомия или не....Едва в последните години се заговори за активното естествено раждане, при което майката има правото да откаже всички тези процедури, дори проверката за разкритие и пукане на мехура...

Напъните, по принцип, са неволеви движения на матката също като контракциите. Жената не напъва, а се оставя на тези напъни, докато бебето излезе. При тези напъни няма напрежение в горната част на тялото (лицето, очите).
Това, обаче може да се случи само , ако сте се уговорили предварително с лекар или акушерка да не ви се месят или ако си раждате у дома.
В болницата се приема, че при пълно разкритие трябва да се напъва с всички сили, независимо дали жената чувства напъни или не (да не говорим, че има случаи , в които даже и пълно разкритие няма, а я карат...)

Предизвиканото раждане е, когато няма родилна дейност (няма контракции, няма разкритие), но по някаква причина (например преносване) лекарите решат, че ви е време за раждане. Предизвикват се контракции със система синтетичен окситоцин или вагинална таблетка. По-нататък се следи разкритието и се процедира, както по-горе споменах.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 05, 2010 4:19 am 
Аватар

Да, така е....опитах се да намеря и друг вариант,.....но лекаря го отхвърли вчера!
Каза, че ще бъде секцио, но ми посочи твърде ранна според мен дата.... А именно при термин 04.04. той посочи евентуална дата за секцио 25.03., а на мен това ми се струва твърде рано.....ако дори с 2-3 дена има неточност при изчислението на термина /често се случва малко да се отклони в посока избързване/ излиза, че повече от 10-13 дена ще подрани бебето, а на мен ми се струва, че това може да му се отрази зле на развитието. :?
Затова се притесних доста и дори сега през нощта сън не ме хваща..... :roll:

Благодаря за съпричастността и отговорите! Като цяло все ми се струва, че доктора не определя точно датата, а избързва, но няма как да променя това.... всичко опира до моето предчувствие и вътрешно усещане.....може и да ви прозвучи глупаво, но като че ли знам кога е правено бебето /по време на лятната почивка/ и заради планираната по-ранна дата се притеснявам. :?

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 05, 2010 1:59 pm 
прохождащ
Аватар

Секциото винаги се насрочва по-рано, за да не започне нормалното раждане. 10 дена изобщо не са много и няма от какво да се притесняваш. Моя син се роди 14 дена преди термин - 3.600 и 51 см. След като влезеш в 9 месец всеки един ден може да се роди, без това да крие някаква опасност за развитието му!!!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 05, 2010 5:32 pm 
любопитко
Аватар

Мила,аз също родих със секцио.Термина ми беше 10.07.а секциото го насрочихме за 1.07.Бебчо обаче беше решил друго и на 21.06 постъпих в болница с контракции.Опитахме се да го задържим до 1 ви ,но на 24 започна разкритие и ме срязаха по спешност.Родих здраво бебе,въпреки,че имаше 17 дена до термина.Не се притеснявай,лекарите си знаят работата.Успех и леко раждане ! Ще чакаме да се похвалиш.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 05, 2010 5:41 pm 
Аватар

Когато разбрах, че терминът ми е на 04 април доста се зарадвах, защото тогава е Великден 2010!
Но после докторът ми определи друга дата за скциото.
Аз се опитах да помоля датата да е 28 март понеже тогава е Цветница /отново голям християнски празник и отново неделен ден/, но той ми отказа, защото в събота и неделя нямало да бъде в болницата, и ми определи още по-ранна дата, а именно или 25 или 26 март, когато ще бъде на смяна неговият екип. Аз вече съм се разбрала с него той да ме изражда, защото той наблюдава цялата ми бременност от началото още.
Струва ми се глупаво, но е факт, че рожденният ден на детето ми ще зависи от работния график на доктора, който в събота и неделя не дава дежурства, а по празниците също няма да е в болницата. Щях да се радвам много, ако можех да нацеля някой голям християнсски празник, все пак са толкова много.... Ако доктора се беше съгласил да насрочи дата за 28-ми /Цветница/, можеше и цветно име да дам да бебка....
Вече свиквам с мисълта, че ще раждам по-рано и ще бъде с операция.
Въпреки всичко рожденния ден на детето ми ще бъде празник за мене!
Благодаря за отговорите по темата! Като че ли доста съм се поуплашила.....дано всичко мине успешно! :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 05, 2010 5:54 pm 
любопитко
Аватар

Всичко ще е наред,пък и не се знае бали бебчо сам няма да си избере дата,но каквато и да е -ще се превърне в семеен празник.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 05, 2010 6:45 pm 
любопитко
Аватар

не се притеснявай мила аз също родих секцио искаше ми се да е на 27 (датата на съпруга ми) но уви роди се на 4 смятам че всяко нещо е свързано но това са мой виждания

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 15, 2011 6:42 pm 

Щом имаш показания, раждай си секцио. Дирижираното раждане е предизвикано раждане. Контракциите ти се стимулират, засилват и зачестяват с индукция със окситоцин. Ти пак трябва да напъваш, както при нормалното раждане, за това не е вариант за теб.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ]  Модератор: arabela

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]