С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Уроци по семеен мениджмънт

Съпругът: „Тук пак ли е паднала бомба?” Жената: „По-добре си мълчи! Ти никога...

Хемангиоми при бебето

Опасни ли са хемангиомите за здравето на детето?

Плетени детски шапки - 50 модела

Подбрахме за вас 50 модела плетени детски шапки за студените дни.

Как да изберем термометър?

Може би си раздвоена – дали бързината, или точността е по-важната, когато...

Последно посещение: Дата и час: Нед Окт 25, 2020 1:24 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 42 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Има ли ли сте
МнениеПубликувано на: Чет Юли 10, 2008 10:38 pm 
любопитко
Аватар

Има ли ли сте подготвилтени контракции?!Ако да какво представляваха точно.Защото май при всеки са различни :roll:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 10, 2008 10:49 pm 
фурия
Аватар

Подготвителни,не ми е ясно за какво става въпрос?Но,мен ме бяха предупредили,че трябва да усетя контракциите ,все едно ме стискат с менгеме.И аз това очаквах.То пък едни гъделчета сякаш бяха :D ,е караха ме да седна за момент,но бяха твърде леки,и аз до последно не вярвах,че това са контракции.Добре,че мъжът ми ме накара да отидем до болницата. :D Съгласих се,за да ми кажат така ли ще ме "присвива" корема през ноща.А то...била съм с 5 см разкритие.И така по-голямата част от раждането минало в къщи. :giggling:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 10, 2008 11:02 pm 
любопитко
Аватар

Аз сне усетих никакви подготвителни контракции.1 седмица пшреди да родя имах непостоянни болки в корема,но не съм забелязала да ми се стяга корема или как вото и да било подготвително.Явно при всеки е различно май.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 11, 2008 3:36 am 
фурия
Аватар

И аз не съм усетила тези подготвителни контракции. То може да е имало, но да не съм им обърнала внимание и да съм си мислела, че са нещо друго. Той и бебока много силно ме риташе в последните месеци, така че може да съм ги пропуснала.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 11, 2008 1:49 pm 
фурия
Аватар

Нямах подготвителни контракции.Въпреки,че знаех за тях.Влязох 15дена преди термина с големи болки и с 3см разкритие.Което два дена се овеличаваше с по 1см голямо мъчение беше.Иначе трябва да има горе долу около10-15дена преди термина,но както ти сама каза всяка жена е различна.При някои болката е слаба при други голяма.Но като видиш малкото съкровище забравяш за всичко.Леко раждане на всички които им предстои,да станат мами.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 11, 2008 2:02 pm 
любопитко
Аватар

Аз имах контракции още към края на пети, началото на шести месец и така до края. Вечерта, преди да родя, към 22,30 усетих, че една контракция ми спука мехура и ми изтекоха водите и в 3,00 ми връчиха бебка.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 11, 2008 4:17 pm 
любопитко
Аватар

Не.Дори до последно не разбрах, че раждането е започнало. При мен мина бързо и лесно. Дано и пре теб да е така

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 11, 2008 4:26 pm 
любопитко
Аватар

Може и да съм имала,но не съм усетила.Истинските контракции започнаха към 20.00 ч. и в 23.05 ч.вече бях родила.В болницата отидох с 9 см разкритие без да се усетя-още малко и да родя :0808:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юли 12, 2008 3:23 pm 
фурия
Аватар

Аз също съм нямала подготвителни контракции.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юли 14, 2008 9:14 am 
любопитко
Аватар

Питам защото мисля ,че имам но не съм сигурна :roll: .Понякога получавам болки като менструални и ме заболява и кръста лекичко.Мисля си ,че са подготвително но не съм сигурна.Може да се дължи и на някоя изстинка :lol:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юли 14, 2008 10:21 am 
фурия
Аватар

Не не изтинка Бебенце.Това са едни от подготвителните контракции.Нормално е започва да се разширява таза.Възможно е да имаш болки ниско долу Не се претеснявай.Ако искаш на следващата консултация питай гиниколога.Дори да ти се види незначително питай.Няма нищо срамно,че не знаеш.От колкото да се претесняваш напразно.Надявам се да не те засегна с тези думи.Успех.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юли 14, 2008 11:07 am 
фурия
Аватар

Не съм имала подготвителни контракции.А относно разширяването на таза мисля,че съществената му част се случва по-рано.Поне при мен беше така-около 7-8м.Чак куцах малко с единия крак на фона на ужасните болки,но въпреки това таза ми не се разшири достатъчно.Bebence,аз също бих те посъветвала да се консултираш с гинеколожката която ти следи бременността относно болките които имаш.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юли 14, 2008 12:39 pm 
любопитко
Аватар

Цитат:
Надявам се да не те засегна с тези думи.

Не се притеснявай не съм се засегнала.Няма от какво пък и не съм от хората които се засягат лесно. :)
Иначе преди време имах такива болки но се установи ,че нищо няма и всичко си е наред.Тогава гинеколожката предположи ,че става въпрос за подготвителни контракции.Които напоследък се засилиха :) и се появяват по честичко./Но все още не съм сигурна дали са такива наистина/Утре съм на консултация и ще говоря с гинеколожката отново :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 16, 2008 4:45 pm 

аз имам такива от 3-ия месеца, вече са по слаби и пия магнезий предписан от лекар по 3 на ден.не се притеснявай и се консултирай.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 17, 2008 10:36 am 
любопитко
Аватар

1 ден преди да родя имах подготвителни контракции,започна лекичко докато не стана така че не можех да ходя-трябваше да се спирам за по малко като ходя :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 42 мнения ]  Модератор: pepinceto2 Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]